Boržomi – natūralus sveikatos šaltinis

Kurortas garsėja savo mineralinio vandens ištekliais. Boržomio mineralinis vanduo pirmą kartą paminėtas XV amžiuje. Jau tada buvo žinoma apie jo teigiamas savybes žmogaus sveikatai. Vėliau vanduo buvo pilstomas į butelius ir pardavinėjamas. Mineralinis vanduo ilgus metus buvo pagrindinė Gruzijos „vizitinė kortelė“.

Pagrindinės mineralinio vandens versmės susitelkę Boržomio centriniame parke. Šalia parko įsikūrę gydymo centrai, sanatorijos, rekreacinės zonos, poilsio namai. Sanatorijos siūlo medicinines paslaugas, klinikines ir diagnostines procedūras, mineralinio vandens vonias. Pagrindinė gydomoji procedūra – mineralinio vandens gėrimo kursas, kurį paskiria gydytojas.

Bikarbonatai yra viena svarbiausių mineralinio vandens sudedamųjų dalių, turintys unikalų, mokslininkų nuodugniai tyrinėjamą poveikį žmogaus organizmui. Bikarbonatų jonai veikia organizmo rūgščių ir šarmų pusiausvyrą ir padeda ją atkurti.

Biokarbonatai taip pat pasižymi savybėmis, gerinančiomis jodo , bromo , seleno pasisavinimą žarnyne, skatina ir gerina skrandžio veiklą, mažina širdies ligų riziką, apsaugo nuo inkstų akmenų susidarymo Bikarbonatinis mineralinis vanduo yra turtingas natrio , kalio , chloridų , bikarbonatų, taip pat turi kalcio , magnio ir sulfatų.

Sanatorinis gydymas Boržomi kurorte rekomenduotinas sergant šiomis ligomis:

  • Virškinamojo trakto (dispersija, vidurių užkietėjimas, refliuksai, gastritai, kolitai, įvairūs uždegiminiai procesai). Tulžies susirgimai (hepatitai, pankreatitai, tulžies pūslės akmenligė);
  • Ginekologiniai susirgimai (parametritas, metritas, uždegiminiai procesai);
  • Šlapimo takų (pielonefritai, cistitai, prostatitai, akmenys šlapimo takuose, inkstų vystymosi sutrikimai, lėtiniai uždegimai);
  • Kvėpavimo sistemos (bronchitas, pleuritas, langiritas, lėtinė pneumonija);
  • Endokrininės sistemos (cukrinis diabetas);
  • Nervų sistemos;
  • Medžiagų apykaitos (nutukimas, anoreksija).

PASIŪLYMAI Į KURORTĄ BORŽOMI:

Borjomi Palace