Františkovy lazne – rojus žemėje

Kai Johanas Volfgangas fon Gėtė kartą apsistojo Františkovy Lazne (Franzenbad) kurorte, jis apibūdino šį miestelį kaip ,,rojų žemėje‘‘. Ir tai nenuostabu, juk šis kurortas, esantis beveik prie pat Vokietijos sienos, įkurtas 1793 metais, garsėja ne tik mineralinėmis versmėmis, kurių čia trykšta virš 20, bet ir nuostabiais parkais, puošnia architektūra, elegantiškomis neoklasikinėmis kolonadomis ir skulptūromis. Ir nors čia pirmą kartą buvo suteiktos gydomojo purvo vonios, pats miestas švarus švarutėlis, alsuoja ramybe ir atsipalaidavimu, taip sukurdamas ypatingą kurortinę atmosferą.

Františkovy Lazne – kurortinis miestas, įsikūręs Rūdų kalnų (Krušne Hory) teritorijoje ir pavadintas Austrijos imperatoriaus Pranciškaus Juozapo vardo garbei. Pirmą kartą vietos mineraliniai šaltiniai minimi XII a. dokumentuose. Kurorto sanatorijos specializuojasi gydant įvairias ligas, čia naudojamos tiek vonios, tiek inhaliacijos. SPA centruose sudarytos puikios galimybės atsipalaiduoti ir pailsėti, na, o vienas didžiausių ir gražiausių vandens parkų Čekijoje ,,Aquaforum‘‘ sudaro puikias sąlygas visos šeimos poilsiui.

Františkovy Lazne kurorte įvairiems susirgimams ir negalavimams gydyti naudojami tokie gamtiniai ištekliai kaip mineralinis vanduo, angliarūgštės dujos ir gydomasis purvas. Unikalios sudėties purvas, turintis mažai sulfidų, bet daug biologiškai veiklių medžiagų, įvairių mikroelementų ir pirito, naudojamas purvo vonioms, įvyniojimams, vaginaliniams purvo tamponams, tuo tarpu mineralinis vanduo, kuriame gausu Glauberio druskos ir pasižymintis sveikatai naudingomis savybėmis naudojamas inhaliacijoms, angliarūgštės vonioms ir žinoma, gėrimui. Gamtinės angliarūgštės dujos naudojamos dujų vonioms, aplikacijoms bei injekcijoms.

Sanatorinis gydymas Františkovy Lazne kurorte rekomenduotinas sergant šiomis ligomis:

  • Širdies ir kraujagyslių ligos
  • Raumenų ir kaulų sutrikimai
  • Ginekologiniai susirgimai, įskaitant nevaisingumą
  • Reabilitacija po onkologinių susirgimų gydymo (ypač rekomenduojama po ginekologinio ir krūties vėžio gydymo)
  • Virškinamojo trakto susirgimai
  • Nervų sistemos sutrikimai
  • Odos ligos
  • Cukrinis diabetas

Žiūrėti pasiūlymus >>