Haidusoboslo kurortas – „Reumatikų Meka“

Haidusoboslo kurortas dar yra vadinamas „Reumatikų Meka“. Unikalus gydomųjų galių turintis vanduo prisotintas natrio, jodo, bromo, fluoro, geležies, mangano, bitumo (lemia rudą vandens spalvą) ir kitų naudingų elementų ir mineralų. Karšto ir sūraus vandens šaltiniai tinkami kaulų, raumenų, ginekologinių ir odos ligų gydymui. Geriamo vandens kursas puikiai tinka uždegiminių ir virškinamojo trakto ligų gydymui.

Haidusoboslo kurortas yra šiaurės vakarų Vengrijoje, pirmą kartą rašytiniuose šaltiniuose paminėtas jau 1075 metais. Tai buvo ramus ir mažas  miestelis, tačiau po lemtingo įvykio 1925 metų spalio 25 dieną viskas pasikeitė. Iš 1090 metro gylio į žemės paviršių išsiveržė gamtinės dujos, kartu su 75 laipsnių rudos spalvos terminiu vandeniu. Šis vanduo buvo neįprasto kvapo, turėjo unikalių gydomųjų savybių, tačiau apie jo gydomąją galią sužinota kiek vėliau. Moterys, kurios šiame vandenyje reguliariai plaudavo drabužius pastebėjo, jog ėmė mažėti sąnarių skausmai. Šį neįprastą vandenį ėmė tyrinėti balneologai, gydytojai, chemikai ir suprato, jog šis vanduo išties daro stebuklus. Taip pradėjo kurtis šis žymus Vengrijos kurortas.

Kurortas turistams palankus ne vien dėl terminių šaltinių, bet ir dėl unikalaus mikroklimato. Būtent šiame kurorte yra daug saulėtų dienų (daugiau nei 2000 valandų per metus). Jodo druskų prisotintas oras taip pat naudingas žmogaus organizmui. Toks oras tvyro virš didžiulio 5,5 ha ploto vandens telkinio, kurį maitina vandens šaltiniai.

Sanatorinis gydymas Haidusoboslo kurorte rekomenduotinas sergant šiomis ligomis:

  • Judamojo ir atramos aparato (artritai, poliartritai, artrozės, osteochondrozė, stuburo išvarža, Bechterevo susirgimas, osteomelitas, po kaulų lūžių).
  • Periferinės nervų sistemos (radikulitas, neuritai, cerebralinis paralyžius, neurologiniai susirgimai, stuburo išvaržos, spondiliozės, po stuburo išvaržos operacijų, po stuburo traumų).
  • Odos (psoriazė, egzema, neurodermitai, alerginiai susirgimai).
  • Ginekologiniais (endometritas, parametritas, gormonaliniai sutrikimai, uždegiminiai procesai, uždegiminiai procesai po operacijų, nevaisingumas, klimakterinis sindromas).

Saulėtame Haidusoboslo  miestelyje  gausu pramogų, kavinių, barų, bei lankytinų objektų , kuriuose   poilsiautojai gali puikiai praleisti laiką.

Žiūrėti pasiūlymus >>