Hevizas – rožinių lotosų kurortas

Tarp dviejų nuostabių miestų Budapešto ir Vienos įsikūręs unikalus Vengrijos kurortas Hevizas. 200 km nuo Vengrijos sostinės Budapešto ir 180 km nuo Austrijos sostinės Vienos, apsuptas nuostabaus miško, lyg didžiulis perlas tyvuliuoja gamtinis mineralinio termino vandens ežeras Hevizas.

Daugiau kaip 200 metų didžiausias Europoje ir antras pagal dydį pasaulyje terminis ežeras Hevizas dovanoja žmonėms sveikatą ir gerą savijautą. Gerai žinomas kurortas – maudykla lyg  pasakų miestelis apjuosęs ežerą nedideliais nameliais. Hevizo kurortinė istorija prasideda 1795 metais, kai ežero teritorija priklausė grafui  Diordia a Feštetič. Tuo metu buvo pastatytas miestas, kuriame  atsirado viskas kas reikalinga poilsiui ir gydymui: persirengimo kambariai, masažo kabinetai, vidiniai baseinai, dirbtiniai ir natūralūs paplūdimiai, procedūrų bei gydymo skyriai, žaidimo aikštelės, barai bei restoranai.

Ežeras Hevizas – tai unikalus karstinės kilmės ežeras, kuriame 38,5 metrų gylyje trykšta +38,5 – +42 laipsnių mineralinis vanduo. Trykštantis geizeris suformavo natūralų gydomojo vandens ežerą, kurio temperatūra vasarą siekia +33 – +35 laipsnius, o žiemą nebūna šalčiau nei +22 laipsniai. Ežero vandens srovės tolygiai paskirsto ir sumaišo vandenį, todėl vanduo šiltas visame ežero gylyje ir dėl šios priežasties jis puikiai tinka gydymui ištisus metus.

Ežero vandenyje gausu sieros, todėl vandens kvapas ne visada malonus, tačiau būtent šis elementas gerina savijautą sergant reumatinėmis ligomis. Radžio izotopai (Ra 222) bei nedidelis radono kiekis taip pat puikiai tinka gydant reumatinius, ginekologinius, širdies- kraujagyslių bei uždegiminius susirgimus.

Daugiausia gydomųjų savybių turi didžiulis sluoksnis purvo, esantis Hevizo ežero dugne. Unikalus purvas sudarytas iš organinių ir neorganinių medžiagų, radžio druskos, sulfidų. Jis susiformavo prieš dešimtis tūkstančių metų ir naudojamas reumatinių bei ginekologinių ligų gydymui.

Sanatorinis gydymas Hevizo kurorto sanatorijose rekomenduotinas sergant šiomis ligomis:

  • Judamojo ir atramos aparato (artritai, poliartritai, artrozės, osteochondrozė, stuburo išvarža, Bechterevo susirgimas, osteomelitas, po kaulų lūžių).
  • Periferinės nervų sistemos (radikulitas, neuritai, cerebralinis paralyžius, neurologiniai susirgimai, stuburo išvaržos).
  • Odos (psoriazė, egzema, neurodermitai, alerginiai susirgimai).
  • Ginekologiniais (endometritas, parametritas, gormonaliniai sutrikimai, uždegiminiai procesai, uždegiminiai procesai po operacijų,  nevaisingumas, klimakterinis sindromas).
  • Urologiniais (cistitai, prostata, impotencija, nevaisingumas),  porų nevaisingumu.

Svarbu žinoti, jog maudymasis ežere – tai gydomoji procedūra, kurios trukmę paskiria gydytojas. Dėl stiprių gydomųjų savybių ežere uždrausta maudytis vaikams iki 14 metų.

Nuostabus švelnus klimatas, kalnai, bei raudonai rožiniais indiškais lotosais kvepiantis ežeras teigiamai veikia ne tik žmogaus sveikatą, bet ir nervų sistemą. Todėl į šį kurortą atvyksta ne tik sergantieji, bet ir norintys pailsėti. Šis kurortas savo svečiams gali pasiūlyti ir puikiai išvystytą aptarnavimo sistemą. Kiekvienas turistas turės galimybę pramogauti vakarais, žaisti golfą, užsiimti joga ar šiaurietišku vaikščiojimu, žaisti tenisą ar golfą, bei važinėti dviračiais. Kiekvienas atvykęs ras sau tinkamą poilsį pačiame populiariausiame Vengrijos kurorte.

Žiūrėti pasiūlymus >>