Kaip sutaupyti poilsiui Druskininkų, Palangos ir Birštono SPA ir sanatorijose.
Poilsis SPA ar sanatorijoje gali būti ne tik naudingas sveikatai, bet ir finansiškai prieinamas, jei žinote, kaip sutaupyti. Druskininkai, Birštonas ir Palanga – populiariausi Lietuvos kurortai, siūlantys įvairias SPA ir sanatorijų paslaugas. Štai keletas patarimų, kaip sutaupyti poilsiaujant šiuose kurortuose.
Nuo ko priklauso poilsio sanatorijoje kelionės kaina?
Yra daugybė veiksnių, kurie įtakoja sanatorijos kainą:
- Kurorto populiarumas
- Vietovė prie jūros ar lankytinų vietų
- Sezonas
- Komforto lygis (žvaigždutės)
- Mitybos tipas ir režimas
- Paslaugų kiekis
- Procedūros ir medicininė bazė
- Poilsio tipas
Kuo platesnis ir kokybiškesnis medicininių paslaugų pasirinkimas, kuo daugiau specialistų, procedūrų, gydymo, sveikatinimo ir SPA paslaugų sanatorijoje – tuo aukštesnė gali būti sanatorijos kaina.
Kokį kelionės tipą pasirinkti priklauso nuo jūsų norų, poilsio tikslų.
Poilsis ir/arba sveikatinimas – poilsis kur neįtrauktos medicininės paslaugos.
Tai galimybė pailsėti sanatorijoje kaip įprastame SPA viešbutyje, t.y. tik poilsis be gydomųjų procedūrų. Dažnai tokioje kelionėje gali būti lengvos sveikatingumo procedūros imuniteto stiprinimui ir sveikatos gerinimui: mineralinio vandens gėrimas, mankšta, poilsis baseino ir SPA zonoje.
Jei bus noras, galima apsilankyti SPA procedūrose. Gydymo procedūros dažniausiai apmokamos atskirai. Tokias keliones siūlo sanatorijos Druskininkuose: Grand SPA Lietuva, UPA, Europa Royale Druskininkai. Birštone galima tiesiog pailsėti sanatorijose Vytautas Mineral SPA arba Versmė.
Klasikinis sanatorinis kurortinis paketas su gydymu – į kainą įskaičiuotas apgyvendinimas, maitinimas, pagrindinės procedūros pagal sanatorijos profilius, pramogos, infrastruktūros naudojimas.
Procedūras skiria gydytojas individualiai atsižvelgiant į sanatorijos svečio sveikatos būklę. Toks gydymas padės ne tik sustiprinti imunitetą bet ir atstatyti jėgas. Kompleksas papildančių viena kitą procedūrų padeda sumažinti lėtinių ligų simptomus, prailginti remisijos laikotarpį, atsigauti po ligos ar traumos – iš esmės išspręsti pagrindinę problemą, dėl kurios svečias atvyko į sanatoriją. Būtent klasikinė sanatorinė kurortinė kelionė yra tas formatas poilsio, dėl kurio važiuojama į sanatoriją – gydymo ir sveikatingumo paslaugos kurortinėje aplinkoje.
Reabilitacija po ligų – reabilitacija ir atstatymas po operacijų, infarktų, insultų, onkologinių ligų, pacientų su judėjimo aparato problemomis ir kt. Tai brangiausias kelionės tipas. Jis apima specialistų gydytojų konsultacijas, individualias procedūras ir ypatingą medicininę priežiūrą. Puikias reabilitacijos programas siūlo sanatorija Eglė, Eglės sanatorija Druskininkuose ir Eglės sanatorija Birštone, taip pat reabilitacijos centras UPA Druskininkuose. Norintiems atlikti reabilitaciją Palangoje, prie Baltijos jūros – siūlome sanatoriją Gradiali.
Sanatorijoje siūlomų procedūrų kiekis ir gydymo trukmė
Kiek procedūrų bus įtraukta į kelionę priklauso nuo jos tipo, sveikatos būklės, gydymo indikacijų ir buvimo sanatorijoje trukmės. Be to, procedūrų skaičius kelionėje gali skirtis priklausomai nuo sanatorijos ir pasirinkto kelionės tipo. Kai kuriose sanatorijose siūlomos 3-4 procedūros per dieną, kitose – 6-7 procedūros.
Poilsio ir gydymo trukmė sanatorijoje
Kuo ilgiau būsite sanatorijoje, tuo brangiau kainuos poilsis. Tačiau nereikėtų leisti pinigų vėjais ir manyti, kad sveikatą pagerinsite per 4 dienas sanatorijoje. Žmogaus organizmui reikia laiko atsigauti ir sustiprėti. Poilsiui nuo kasdienio šurmulio gali pakakti 5-7 dienų, tačiau jei norite rimčiau pasigydyti, jums reikės praleisti sanatorijoje ne mažiau kaip 12-14 dienų.
Sanatorinis gydymas, skirtingai nuo medikamentinio, turi savitų bruožų. Svarbu suprasti, kad tai ne „tabletė“, išgėrus kurią galima beveik iš karto atsikratyti skausmo. Lietuvos sanatorijų gydymo bazė grindžiama natūraliais gydomaisiais veiksniais –mineraliniu vandeniu, gydomuoju purvu, klimatu. Tai „vaistai“, sukurti pačios gamtos, kurie veikia lėtai, tačiau jų poveikis yra daug ilgesnis nei bet kurių medikamentų. Neatsitiktinai reabilitacinės kelionės į sanatorijas sudaromos 18-21 dienoms. Tai optimalus sanatorinio kurortinio gydymo laikotarpis, užtikrinantis ne tik ligos atsikratymą, bet ir ilgalaikį teigiamą poveikį.
Žinoma, ne kiekvienas iš mūsų gali sau leisti praleisti tris savaites sanatorijoje. Kai kam tai per brangu, kai kas negali išeiti atostogų tokiam ilgam laikui… Jei dėl kokių nors priežasčių neįmanoma atlikti pilno sanatorinio gydymo kurso (18-21 dienos), rekomenduojame rezervuoti sanatorijos kelionę 12-14 dienų. Per 14 dienų gydymo vidutiniškai gausite 6 purvo procedūras ir 6 vonias. Ne tiek daug, nors pakanka gydomajam efektui pasiekti. O jei kelionė bus tik 7 ar 10 dienų? Tada bus tik 3-4 kiekvienos procedūros.
Maitinimo tipo pasirinkimas sanatorijoje
Skirtingos sanatorijos siūlo skirtingus maitinimo planus. Pasirinkite tokį, kuris atitinka jūsų poreikius ir biudžetą. Švediško stalo variantas gali būti pigesnis nei užsakomasis meniu, be to, jis suteikia daugiau laisvės pasirinkti mėgstamus patiekalus.
Švediškas stalas – pasirenkate maistą bet kokiu kiekiu ir pagal savo skonį iš valgykloje pateiktų jau paruoštų salotų, užkandžių, desertų, karštų ir šaltų patiekalų.
Užsakomasis meniu – užsakote patiekalus pusryčiams, pietums ir vakarienei iš pasiūlyto meniu. Galima rinktis iš kelių pirmųjų, antrųjų ir šaltųjų patiekalų, salotų ir desertų variantų.
Sanatorijoje Eglė, Eglės sanatorija Druskininkuose ir Eglės sanatorija Birštone prie pagrindinių valgių pridedami tarpiniai užkandžiai, todėl maitinimas tampa nebe trijų, o 5-6 kartų, atitinkamai kelionės kaina gali būti aukštesnė. Daugkartinis maitinimas sanatorijoje labai patogus poilsiautojams su vaikais.
Pasirinkite tinkamą sezoną poilsiui sanatorijoje
Aukštasis sezonas: Vasarą ir per mokinių atostogas kainos dažniausiai kyla. Jei norite sutaupyti, venkite šio laikotarpio arba planuokite kelionę į sanatoriją ankstyvą rudenį.
Sanatorijų kainos žiemą ir ankstyvą pavasarį dažniausiai būna žemesnės. Tai puikus laikas poilsiui, nes mažiau lankytojų reiškia daugiau dėmesio kiekvienam svečiui ir platesnį procedūrų pasirinkimą.
Išimtys – kalėdinės atostogos ir kitos šventės. Kelionės į sanatorijas per šventes ir apgyvendinimas paprastai kainuoja brangiau.
Poilsio sanatorijoje rezervavimo laikas
Ankstyvas poilsio sanatorijoje rezervavimas – nuo pusės metų arba bent 2-3 mėnesiai iki atvykimo kelionė kainuos pigiau. Kuo arčiau kelionės į sanatoriją data – tuo brangiau.
Apibendrinimas:
Sveikatingumo kursui sanatorijoje pakanka ir 5 dienų, o sanatoriniam gydymui verta skirti bent 10-14 dienų.
Jei reikia gydymo – atkreipkite dėmesį į sanatorijos medicininę bazę, specializaciją ir programos sudėtį pagal jūsų ligos profilį. Jei gydymas bus prastas, kam tuomet išvis tai daryti?
Net brangiuose kurortuose ir sanatorijose ne sezono metu galima pailsėti už prieinamą kainą, o dar pigiau – užsakyti kelionę iš anksto.
Konsultuokitės su kelionių agentūromis arba naudokitės internetinėmis platformomis, kurios gali pasiūlyti geriausius variantus ir nuolaidas.
Naudodamiesi šiais patarimais, galite planuoti savo poilsį Druskininkų, Palangos ir Birštono sanatorijose protingai ir ekonomiškai. Sutaupykite ir mėgaukitės sveikatingumo procedūromis bei poilsiu už prieinamą kainą!
Na ką, pradedame rinktis!
SPA ir sanatorijos Druskininkuose:
Poilsis Grand SPA Lietuva 3* dviems (6 dienų)
Grand SPA Lietuva, viešbutis Druskininkai 4*. Sanatorinis gydymas dviem (6 dienų)
Sanatorija Belorus 3 Druskininkuose dviem (4 dienų)
Poilsis Eglės sanatorijoje Druskininkuose (8 dienų)
Mineral SPA Draugystė. Poilsio ir gydymo programa dviem (5 dienų)
Sanatorija UPA Medical SPA. Sanatorinis gydymas dviem (8 dienų)
SPA ir sanatorijos Birštone:
Eglės Sanatorija Birštonas. Sanatorinis gydymas (8 dienų)
SPA ir sanatorijos Palangoje:
Sanatorija Gradiali Palanga. Poilsis prie jūros dviem (5 dienų)