Kas yra plaukų transplantacija?

Kas yra plaukų transplantacija?

Plaukų slinkimas šiandien yra viena iš labiausiai paplitusių kosmetinių problemų. Nors manoma, kad vyrams plaukai slenka dažniau, tai nėra reta ir moterų problema. Normalu, kad sveikam žmogui kasdien iškrenta nuo 30 iki 100 plaukų. Plaukų slinkimas – natūralus procesas. Plaukai auga, sensta ir iškrenta tam, kad po tam tikro laiko jų vietoje išaugtų nauji. Reikėtų susirūpinti jeigu plaukų iškrenta per diena daugiau nei 100. Tokiu atveju žmogus turėtų kreiptis pagalbos į specialistą.

Plaukų transplantacija yra estetinės chirurgijos procedūra, kurios metu stiprūs plaukų folikulai, kurie yra genetiškai užprogramuoti nesunykti, iš paciento plaukuotos pakaušio odos dalies (donorinės zonos), kuriai būdingi tankūs plaukai persodinami į nuplikusias galvos sritis.

FUE (Follicular Unite Extraction) metodas. Prietaisu vadinamu Micromotor, surenkami plaukų folikulai iš donorinės zonos; plaukų folikulai surenkami per trumpą laiką ir šio prietaiso dėka donorinėje zonoje nesusidaro randai ar patinimai. FUE transplantacijos metu plaukų folikulų surenkama tiek, kiek reikia transplantacijai probleminėje srityje. Plaukų transplantacijos atliktos naudojant FUE metodą, sėkmės rodiklis yra 95%.

Pagrindiniai plaukų persodinimo etapai:

1. Plaukų folikulų surinkimas.
Donorinei sritčiai, visų pirma, pirmenybė teikiama pakaušio galvos daliai, kuri dažniausiai nėra jautri plaukų slinkimo procesams. Paruošus vietą procedūrai, plaukų folikulai po vieną surenkami naudojant FUE mikromotorių (Micromotor). Šiose plaukų folikuluose, kurie paprastai vadinami transplantatais, yra vidutiniškai 2-3 plaukai.

2. Kanalų formavimas.
Norėdami perkelti plaukų folikulus po vieną į probleminę vietą, odoje padaromi nedideli pjūviai. Be to, šių pjūvių dydis ir gylis atitinka skiepų dydį. Norint užtikrinti natūralią išvaizdą, ypatingas dėmesys skiriamas kanalų formavimui kampu, atitinkančiu plaukų augimo kryptį.

3. Plaukų folikulų įdėjimas į kanalus.
Paskutiniame etape folikulai kruopščiai dedami į kanalus po vieną.

Plaukų transplantacija tai procedūra, skirta perkelti sveikus ir stiprius plaukų folikulus, dažniausiai nuo galvos odos pakaušyje, į slenkančių plaukų ar nuplikimo sritį.

Šiuolaikinės chirurginės technologijos dėka plaukų transplantacija leidžia išgauti itin natūraliai atrodančius plaukus.

Taigi, po plaukų persodinimo pagerėja ne tik išvaizda, bet ir pašalinamos įvairios psichologinės problemos, atkuriamas pasitikėjimas savimi.

 

Plaukų persodinimas Turkijoje!