Kokius susirgimus gydo Karlovy Vary kurorte?

Kurortas Kalovy Vary specializuojasi virškinimo trakto ir medžiagų apykaitos susirgimų gydymu. Karlovy Vary gydomasis mineralinis vanduo yra unikalus savo sudėtimi ir idealiai tinka gydant šiuos susirgimus.

Kaip vyksta gydymas Karlovy Varuose? 

Sveikas-poilsis-karlovy-vary-gydytojo-konsultacijaAtvykstant į sanatoriją arba SPA viešbutį yra skiriamas apsilankymas pas gydytoją. Apsilankymo metu gydytojas apžiūri ir paskiria individualų gydymo kursą, kurį sudaro viena iš pagrindinių prcedūrų – tai gydomojo terminio mineralinio vandens gerimas ir papildomos procedūros (priklausomai nuo susirgimų).

Kai kuriais atvejais gydytojui reikialingi papildomi tyrimai, kuriuos jis paskiria atlikti gydymo metu (bendras kraujo tyrimas, elektrokardiograma arba gastroenterologinis tyrimas).

Svarbu atsiminti, kad mineralinio vandens gerimo kursą patartina atlikti tik po gydytojo-kurortologo konsultacijos. Karlovy Vary turi 13 mineralinio vandens šaltinių ir priklausomai nuo susirgimo, gydytojas paskiria tam tikro mineralinio vandens šaltinio gerimo kursą. Jeigu gerimo kursą nekontroliuoti,tai gali pabloginti savijautą.

Kaip teisingai gerti terminį mineralinį vandenį?

Kokiais kiekiais ir iš kokio šaltinio gerti mineralinį vandenį nustato gydytojas-kurortologas ir tai priklauso nuo sveikatos būklės ir konkretaus susirgimo. sveikas-poilsis-karovy-vary-mineralinis-vanduo

Mineralinis vanduo geriamas 2-3 kartus per dieną (30-60 min iki valgio), vidutiniškai išgeriama apie 600-1200 ml per dieną.

Yra keletas terminio mineralinio vandens gerimo taisiklių, nuo kurių priklauso gydymo kurso efektyvumas:

 • Terminį vandenį patartina gerti iš specialių keraminių gertuvių, nes plastikiniame indelyje susidaro naudingų mikroelementų neutralizaciją.
 • Vandenį reikia gerti mažais gurkšniais ir sulaikant vandenį burnos ertmėje (taip geriau įsisavina mineraliame vandenyje esantys naudingi organizmui elementai)
 • Kurso metu patartini pasivaikščiojimai, kurių metu geriau įsisavina naudingos medžiagos į organizmą.
 • Draudžiama kurso metu rūkyti ir vartoti alkoholinius gėrimus, nes tai sumažina vandens įtaką organizmui.

Kaip terminis mineralinis vanduo Karlovy Varuose įtakoja organizmą?

Karlovy Vary mineralinis vanduo turi priešuždegiminį, detoksikuojantį poveikį, bei reguliuoja daugelio vidinių organų funkcionavimą (kepenų, skrandžio, inkstų, kasos, žarnyno, tulžies pūslės).

Terminio Karlovy Vary mineralinio vandens poveikis įvairiems susirgmams:

 • Skrandžio susirgimai – atstato skrandžio gleivinę, padidina skradžio atsparumą veiksniams, kurie sukelia opą.
 • Žarnyno susirgimai – gerina žarnyo veiklą, normalizuoja mikroflorą, dalyvauja žarnyno funkcijos hormonų reguliavime.
 • Tulžies pūslės ir šlapimtakių susirgimai – stiprina tulžies produkciją, palengvina tulžies pūslės išvalymą, turi priešuždegiminį poveikį.
 • Kasos susirgimai – terminio vandens vatojimas padidina kasos gebėjimą gaminti virškinimo fermentus. Kasa išskiria daugiau virškinimo siulčiu, pagerėja jų konsistencija ir sultys lengviau patenka į kasos kanalus.
 • Cukrinis diabetas – terminis mineralinis vanduo pdidina insulino kiekį kasoje, mažina cukraus kiekį kraujyje, gerina medžiagų apykaitą.
 • Kepenų susirgimai – padidėja glikogeno kiekis, kuris yra būtinas normaliai kepenų veiklai.

Geriasniam virškinimo trakto gydymui, išskirus mineralinio vandens gerimo kursą, yra skiriama dietoterapija. Išskiriami 2 tipai dietinio maitinimo:

 1. Standartinis dietinis maitinimas, kai maistas yra verdamas, troškinamas. Maisto gaminimui nenaudojami riebalai.
 2. Individualus maisto produktų paskirymas pagal susirgimą (siūloma dieta Nr.2 – lengva dieta; Nr. 3 – pagrindinė racionali dieta ir Nr. 9 – dieta skirta diabetikams).

Svarbu atsiminti! Gydytojas tik paskiria dietinį maitinimą. Jis nekontroliuoja ar yra laikomąsi dietinio maitinimo rekomendacijų.

Viso gydymo metu subalansuota mityba kartu su terminio mineralinio vandens gėrimo kursu

padidina gydymo efektyvumą.

Kiti gydymo metodai Karlovy Vary kurorte.

Daugelis atvyksta į Karlovy Vary ir su kitais susirgimais. Klasikinis sanatorinis-kurortinis gydymas apart mineralinio vandens gerimo kurso, turi keletą pagrindinių sričių.

sveeikas-poilsis-karlovy-vary-vandens-proceduros

sveikas-poilsis-karlovy-vary-purvo-proceduros

sveikas-poilsis-karlovy-vary-duju-terapija

.

.

.

.

.

.

.

.

Vandens terapija – gydymui naudojamos mineralinės, angliarūgštės, perlinės vonios, povandeninis masažas, dušas Šarko ir kt. procedūros. Šios procedūros mažna raumenų spazmus, sąnarių standumą, skausmo simptomus, gerina kraujotaką ir daro teigiamą poveikį širdies ir kraujagyslių sistemai.

Purvo terapija – gydymui naudojamos durpių vonios ir aplikacijos. Purvo procedūros turi priešuždegiminį poveikį, mažina lėtinius skausmingus spazmus, gerina sanarių judrumą,stimuliuoja audinių regeneracinius pocesus, stiprina imuninę sistemą, gerina medžiagų apykaitą.

Dujų terapija – gydymui naudojamos dujinės injekcijos ir sausos angliarūgštės vonios. Dujų injekcijos sumažina stuburo ir sanarių skausmą, o sausos angliarūgštės vonios – yra vienas iš pagrindinių širdies ir kraujagyslių gydymo būdu.

Fizioterapija – gydymui naudojami: ultragarsinis tyrimas, stimuliacja lazeriniais spinduliais, magnetoterapija, diatermija, šviesos terapija, elektro procedūros ir kt. Šios procedūros turi didelį poveikį organizmui. Mažina skausmą, šalina lėtinius uždegiminius procesus.

Gydomoji gimnastika – pagrindinis gydymo metodas yra gydomoji kūno kultūra salėje ir baiseine, taip pat yra skiriami įvairūs masažai. Tai padeda sustiprinti tam tikras raumenų grupes, atkurti judamojo-atramos aparato motorines funkcijas.

Optimali gydymo trukmė Karlovy Varuose.

Labiausiai efektyvus sanatorinis-kurortinis gydymas važiuojant 21 ir daugiau dienų. Tai susiję su tuo, kad terminio mineralinio vandens gerimo kursas gali iškviesti taip vadinamą „kurortinę reakciją“, kuri pasireškia įvairaus intensyvumo negalavimais. Tai naturali organizmo reakcija į terminio vandens gerimo ir gydomųjų procedūrų kursus. Dažniausiai po antros gydymo savaitės normalizuojasi organizmo būklė ir savijauta.

*Informacija negali būti naudojama kaip medicininiai paskyrimai.

Žiūrėti pasiūlymus >>

Jeigu turite klausimų arba reikialinga pagalba renkant sanatoriją – prašome kreiptis į mūsų kelionių agentūrą +37068678685.