Medicininis turizmas. Kodėl verta pasirinkti Turkiją?

Išsiskirti unikaliomis paslaugomis – sudėtinga ir brangu. Visų pirma dėl to, kad pažangiausios gydymo technologijos keičiasi itin sparčiai ir kainuoja itin brangiai – dešimtis ar net šimtus milijonų eurų.

Lietuvoje tokio mąsto investicijos sunkiai įmanomos, tad turime ieškoti alternatyvų ir sprendimo būdų už mūsų šalies ribų. Viena iš galimų alternatyvų – Turkija.

Ši šalis per pastaruosius 10 metų investavo daugiau nei 25 milijardus eurų ne tik į medikų išsilavinimą, bet ir į naujų ligoninių statybas bei moderniausios medicininės aparatūros pirkimą.

Tyrimai atskleidžia, jog medicinos turistui renkantis šalį, į kurią vykti, jos, kaip turistinės vietovės patrauklumas, lemia gan nedaug. Pavyzdžiui, Turkiją medicinos turistai renkasi ne dėl palmių, saulės ar jūros, bet dėl teikiamų medicinos paslaugų lygio, kainos ir kokybės santykio.

Mažos kainos argumentas – svarbus, bet ne pagrindinis. Tuo tarpu paslaugų kokybę liudijantys veiksniai – tokie kaip pasauliniu lygiu pripažįstamų akreditavimo ir sertifikavimo standartų diegimas tampa vis svarbesni. Lietuvoje turime tik kelias aukščiausiais standartais akredituotas medicinos įstaigas, tuo metu Turkijoje jų yra net 61!

Būtent kokybė už prieinamą kainą ir yra ta pridėtinė vertė, kurią medicinos turistams gali pasiūlyti Turkija.