Nenešiokite akmenų inkstuose!

KOKS TURĖTŲ BŪTI IDEALUS GYDYMAS TURINT AKMENIS INKSTUOSE IR ŠLAPIMO TAKUOSE

Inkstų ir šlapimo takų akmenligė – gana plačiai paplitusi liga. Ja serga įvairaus amžiaus žmonės. Yra įvairių akmenligės gydymo būdų. Tam, kad išrinkti tinkamiausią būdą, reikia teisingai nustatyti akmens dydį ir vietą.

ŠLAPIMO TAKŲ AKMENLIGĖ

Šlapimo sistema sudaryta iš inkstų ir šlapimo takų – šlapimtakių, šlapimo pūslės bei šlaplės. Dauguma akmenų dažniausiai susidaro inkstuose ir kai kurie iš jų gali tęsti kelionę per šlapimo takus iki šlapimo pūslės. Kartais akmenys susiformuoja pačioje šlapimo pūslėje.

KOKIOS PRIEŽASTYS LEMIA AKMENŲ FORMAVIMĄSI INKSTUOSE?

Akmenys inkstuose susidaro dėl nenormalaus šlapimo kristalizavimo, dėl kito akmens arba svetimkūnio šlapimo takuose (pvz. kaketerio). Priežastys, kurios padidina tikimybę akmenų formavimuisi: amžius, lytis, genetinis polinkis, lėtinė dehidratacija, nejudėjimas ilgą laiką, medžiagų apykaitos sutrikimai, pasikartojančios arba nepagydomos šlapimo takų infekcijos.

AKMENLIGĖS SIMPTOMAI

Labiausiai paplitusieji simptomai – skausmai šonuose, kraujas šlapime, pykinimas, vėmimas.

KAIP NUSTATYTI AKMENLIGĘ?

Akmenis inkstuose galima pamatyti atlikus šlapimo tyrimus, šlapimo takų rentgeną, intraveninę pielografiją, inkstų ir šlapimo takų spiralinę kompiuterinę tomografiją.

AKMENŲ SKALDYMAS NUOTOLINE LITOTRIPSIJA (DLT)

Tai idealus būdas pašalinti akmenys iki 2 cm skersmens. Tokiam gydymui gali prireikti kelių procedūrų.

ENDOSKOPINIAI AKMENŲ PAŠALINIMO METODAI

Endoskopiniai akmenų pašalinimo metodai – tai akmenų skaldymas arba visiškas akmenų pašalinimas lazerio Holmium pagalba be chirurgijos.
Perkutaninė nefrolitotripsija: tai metodas, kai akmenys skaldomi endoskopu.
Ureteroskopija: akmenų pašalinimas iš inkstų ir šlapimo takų naudojant lanksčią optiką.
Cistolitotripsija: akmenų skaldymas šlapimo pūslėje natūraliu būdu.

AR GALIMA IŠVENGTI AKMENLIGĖS?

Biocheminiai tyrimai ir rentgenografija padės sužinoti tikslią akmenų atsiradimo priežastį ir parinkti profilaktinį gydymą, kuris sumažins akmenų atsiradimo tikimybę.

METODŲ PASIRINKIMAS PAGAL AKMENS DYDĮ IR PADĖTĮ.

Koks turėtų būti idealus akmenligės gydymas? Prieš pasirenkant metodą labai svarbu išsiaiškinti akmens dydį ir padėtį. Kiekvienai padėčiai yra savas akmenų pašalinimo metodas. Idealiu atveju gerai būtų pasirinkti akmenų pašalinimą be chirurgijos kiekvienam akmeniui atskirai. Chirurgijos metodus pasirenka 1-2% pacientų.

KURORTAI TINKANTYS AKMANLIGĖS GYDYMUI

Ukrainos kurortai: Truskavec ir Shidnica. Gydomasis mineralinis vanduo „Naftusia“ spartina lėtinių uždegiminių židinių nykimą, išvalo smulkius akmenis ir smėlį iš inkstų, tulžies, šlapimo takų, gerina medžiagų apykaitą, skatina virškinimo trakto veiklą, geriną kepenų funkcijas, stipriną organizmo imuninę sistemą.

Gruzijos kurortas Marianske Lazne. Šlapimo takų gydymas (pielonefritai, prostatitai, reabilitacija po inkstų ir šlapimo takų operacijos, po inkstų transplantacijų ir t.t). Svarbu pažymėti, kad tai vienas iš nedaugelio kurortų, kuris gydo šlapimo takų bei ginekologinius vaikų ( nuo 6 iki 15 m.) susirgimus.

 

 

Visa informacija pateikta šioje svetainėje yra informacinio pobūdžio ir negali būti naudojama kaip medicininiai pakyrimai.


ŽIŪRĖTI PASIŪLYMUS

SANATORIJOS TRUSKAVECO KURORTE

Dnpr Beskid 8 dDnepr Beskid 15 d

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

SANATORIJOS MARIANSKE LAZNE KURORTE

Centralni lazneNove LazneSvoboda