Odesa – Juodosios jūros paplūdimiai ir saulėtas klimatas

Viena iš populiaresnių kelionių į Ukrainą tampa vis labiau mėgstama mūsų turistų!

Odesa – miestas prie Juodosios jūros ir 4 pagal dydį Ukrainos miestas. Taip pat tai yra didžiausias šalies uostas. Sovietų Sąjungos laikais Odesa ir jos regioniniai kurortai buvo išskirtiniai, savo žinomumu ne ką mažiau nusileido Maskvai ir Sankt Peterburgui. Tuomet svarbiausias uostamiestis garsėjo daugiatautiškumu, laisva dvasia, linksmybėmis ir savita aura.

Miestas garsėjo ir savo sanatorijomis, poilsio namais, todėl šiltuoju sezonu į Odesą traukė minios turistų, nepaliaujamai kovojančių dėl vietų ne tik viešbučiuose ar restoranuose, bet ir paplūdimiuose.

Nors ir nuniokotas antrojo pasaulinio karo, Odesos regionas populiarus ir iki šių dienų. Pats miestas šiuo metu svarbiausias švietimo ir kultūros centras, daug muziejų, teatrų, o Odesos priemiesčiuose yra daug sanatorijų, gydyklų ir poilsiaviečių. Turistus miestas traukia smėlėtais paplūdimiais Juodosios jūros pakrantėje, saulėtu klimatu ir neoklasicistine miesto architektūra.

Per kelias valandas galima atvykti į nepakartojamą Odesą tiesioginiu skrydžiu iš Vilniaus!

Koblevo  – nedidelis   kurortas  įsikūręs 50 km. nuo Odesos, Juodosios jūros  pakrantėje. Kurortas puikiai tinka ramiam šeimyniniam polisui su vaikais. Švelni saulė, smėlėti paplūdimiai, šilta  ir sekli jūra – tai tikras rojus mažiesiems.

Zatoka – dar vienas Odesos regiono kurortas, apie 60 km iki Odesos. Kurortas garsėja plačiais smėlio paplūdimiais, kurie yra  vieni iš ekologiškiausių visame Juodosios jūros regione. Priešingai negu Koblevo, Zatoka garsėja gerai išvystyta infrastruktūra ir pramogų gausa. Čia gausu barų, restoranų ir diskotekų.

Ką verta pamatyti Odesoje:

Potiomkino laiptai
Vienas žymiausių lankytinų miesto objektų – gigantiški Potiomkino laiptai, jungiantys miesto centrą ir uostą. 1837 m. šiuos laiptus, kaip dovaną savo žmonai Elžbietai, pastatė princas Aleksandras Vorontsovas. Anksčiau čia būta 200 pakopų medinių laiptų, tačiau dabar esantys laiptai granitiniai, sudaryti iš 192 pakopų. Jų dydis išties įspūdingas – 142 metrų ilgio, 24 metrų aukščio, apačioje jų plotis 21,7 metrai, o viršuje – 12,5 metrai. Šie laiptai tituluojami vienais gražiausių visoje Europoje, o nuo jų atsiverianti Juodosios jūros panorama – tiesiog stulbinanti.

Požeminiai katakombų tuneliai
Dar vienas objektas, ką pamatyti Odesoje tiesiog būtina, – požeminiai katakombų tuneliai. Tai požeminis labirintas, sukurtas prieš maždaug du šimtus metų kalkakmenio kasybos metu. Šie tuneliai laikomi pačiais ilgiausiais požeminiais katakombų tuneliais visame pasaulyje ir yra išsiraizgę po miestą ir Odesos regioną apie 2 500 km. Antrojo pasaulinio karo metais Odesos katakombos buvo naudojamos kaip vokiečių ir rumunų armijų stovyklavietės. Šio karo metu katakombose slėpėsi ir sovietų partizanai.

Tolstojaus rūmai
Tai, ką pamatyti Odesoje taip pat verta – Tolstojaus rūmai, kuriuose galima išvysti čia gyvenusių grafų Tolstojų šeimos sukauptą paveikslų kolekciją. Be paveikslų galerijos čia taip pat veikia dailės muziejus. Rūmai dėmesį patraukia savo išskirtine architektūra, jie itin vertinami dar ir dėl to, jog nepaisant sudėtingos ir ilgos istorijos išlaikė beveik visiškai autentišką interjerą. Šis rusų klasicizmo stiliaus pastatas, dekoruotas baroko ir renesanso elementais, miesto centre buvo pastatytas 1830 m.

Deribasovo pėsčiųjų gatvė
Tikrai verta aplankyti ir miesto širdimi vadinamą Deribasovo pėsčiųjų gatvę. Joje įsikūrę patys prašmatniausi restoranai, prabangios parduotuvės, kavinės, šią gatvę pamėgę ne tik turistai ar vietiniai gyventojai, bet ir gatvės muzikantai, savo muzika kuriantys unikalią šios vietos atmosferą. Gatvę puošia ir čia stovinčios skulptūros, miesto parkas ir sodas.

Žiūrėti pasiūlymus >>