Stebuklingas Naftalanas

Turtinga ir įvairi Azerbaidžano žemė: kaitrios dykumos, gaivūs alpių laukai, vešlūs subtropiniai miškai, plačios žemumos ir didingos kalnų viršūnės padebesiuose. Šiaurės vakaruose Azerbaidžanas apsuptas Kaukazo kalnais, o vakaruose skalaujamas Kaspijos jūra.

300 km. nuo Azerbaidžano sostinės Baku yra nedidelis miestas – Naftalanas. Jo pavadinimas kilęs nuo ypatingos naftos, kuri šioje vietovėje išgaunama iš žemės gelmių.

Unikali iškasena neturinti analogų pasaulyje – mineralas Naftalanas (gydomoji nafta) – tirštas, juodai rudas skystis su naftos kvapu yra specifinės sudėties ir turi unikalių gydomųjų savybių.

Gydomoji nafta – tai stipri ir efektyvi terapija, tinkanti daugiau nei 70-čiai susirgimų. Tarp jų judamojo-atramos aparato ir nervų sistemos ligos, odos, kraujagyslių susirgimai, urologiniai ir ginekologiniai susirgimai. Dėl unikalių naftalano savybių gydymas nafta slopina uždegiminius procesus, mažina skausmą, skatina spermogenezės ir ovuliacijos procesus, gerina kraujotaką ir medžiagų apykaitą.

Naftalano sanatorijos užtikrina šiuolaikinį gydymą, kuriam naudojamos:

  • naftalano vonios (bendrosios, sėdimos, kamerinės vonios), kurioms naudojamas natūralus naftalanas.
  • tepamas kūnas nafta ir šildomas lempa Sollux. Tepimams naudojamas išgrynintas naftalanas. Jis nedirgina gleivinės, todėl yra sėkmingai naudojamas kaip ant odos, taip ir tepamas ant dantenų, gerklės, nosies gleivinės.

GYDYMAS NAFTALANU

Bendra gydymo trukmė – iki 20 dienų. Per šį laikotarpį yra skiriama po 10-15 naftalano vonių su būtinomis pertraukomis prižiūrint gydytojams specialistams.

Naftalano vonios procedūra tęsiasi 8-10 min. Žmogų guldo į vonią, pripildytą naftalanu, kurio temperatūra 37-38°С. Per poras nafta patenka į kraują ir po kurio laiko išsiskiria pro odą su prakaitu kartu su kenksmingomis organizmui medžiagomis. Po šios procedūros naftalaną nuvalo nuo odos su specialiu prietaisu ir likučius nuplauna po karštu dušu (38-40°С). Toliau žmogus guldomas į specialiai skirtą poilsio kambarį, kuriame ilsisi apie 30-40 min.

Naftalano tepimas pradedamas ant tam tikro kūno ploto, priklausomai nuo susirgimo. Kūno plotas tepamas iš anksto sušildytų naftalanu ir toliau šildomas lempos Sollux pagalba apie 10-20 min (atstumas nuo lempos 75-100 cm). Gydymo kursas 15-20 procedūrų.

Sanatorinis gydymas Naftalano kurorte rekomenduotinas sergant šiomis ligomis:

Odos (psoriazė (žvynelinė), egzema, neurodermitas, sklerodermija, seborėja, alerginės reakcijos).
Sąnarių bei judamojo atramos aparato (artritai, poliartritai, artrozės, spondiliozės, spondiloartrizė, reumatoidiniai artritai ir poliartritai ir kt.).
Periferinės nervų sistemos (neuralgijos, radikulitai, neuritai kiti neurologiniai susirgimai).
Kraujagyslių (endoarteritai, flebitai, tromboflebitai, osteomelitai, traumos po nudegimų).
Ginekologiniai (endometritas, parametritas, kolpitai, amenorėja, nevaisingumas, klimakterinis sindromas).
Urologiniais (cistitai, prostata, impotencija, nevaisingumas).
Kvėpavimo takų (tonzilitai, faringitai, laringitai, rinitai, sinusitai, gaimoritai ir t.t).

Žiūrėti pasiūlymus >>