TOP 10 pažintinių takų Lietuvoje

Pažintiniai takai Lietuvoje – populiarus būdas pažinti gamtą, aktyviai leisti laiką su šeima bei pabėgti nuo miesto šurmulio. Pažintiniai takai leidžia ne tik pamatyti įspūdingus gamtos kampelius, bet ir susipažinti su vietine flora ir fauna bei pasimėgauti nuostabiais Lietuvos kraštovaizdžiais. Šiame straipsnyje pateikiame 10 pažintinių takų sąrašą, jeigu jų dar neaplankėte, tikrai rekomenduojame tai padaryti.

  1. Žemaitijos nacionalinio parko Šeirės pažintinis takas

Šeirės pažintinis takas yra vienas iš gražiausių ir populiariausių takų Žemaitijos nacionaliniame parke. Šeirės pažintinis takas įrengtas Platelių kraštovaizdžio draustinyje, čia galima pamatyti būdingą šiam kraštui reljefą, Šeirės mišką, Gaudupio pelkę, Piktežerį, Platelių ežerą, įprastas ir retas augalų, grybų bei gyvūnų rūšis, o įrengta infrastruktūra padės pažinti aplinką per regėjimą, uoslę, klausą, lietimą, judėjimą ir mąstymą.

Pažintinio tako ilgis: 4,1 km.

  1. Neries regioninio parko Dūkštų ąžuolyno pažintinis takas

Dūkštų ąžuolyno pažintinis takas vingiuoja per vieną didžiausių ir seniausių ąžuolynų Lietuvoje. Senesnių nei 200 metų ąžuolų paunksmėje namus atranda daugybė rūšių retų ir nykstančių gyvūnų, augalų, grybų bei kerpių. Čia galima sutikti net 7 šikšnosparnių rūšis, didžiąją miegapelę, elnius, šernus, žaliąsias meletas, didįjį margąjį genį, juodąjį gandrą, mažąjį erelį rėksnį, pelėdas, lyg paukštį „čiulbančias“ varles – raudonpilves kūmutes ir kitus, mažesnius, padarėlius.

Pažintinio tako ilgis: 1,5 km.

  1. Kuršių nerijos nacionalinio parko Parnidžio kopos pažintinis takas

Parnidžio kopos pažintinis takas yra vienas iš įspūdingiausių Kuršių nerijoje. Parnidžio kraštovaizdžio draustinis pasižymi estetiškai vertingu kraštovaizdžiu, kuriame išryškėja šiaurinėje dalyje kalnapušėmis apželdintas, pietinėje – smėlio pustomas kopagūbris. Tai vienintelė vieta nacionaliniame parke, kur iki šiol išlikusi pustomų kopų grandinė.

Pažintinio tako ilgis: 1,1 km.

  1. Aukštaitijos nacionalinio parko Labanoro pažintinis takas

Labanoro pažintinis takas vingiuoja per vieną iš didžiausių ir gražiausių miškų Lietuvoje. Čia galima pamatyti, kuo išsiskiria giria, kaip atrodo senas miškas, susipažinti su jo gyventojais, apsilankyti pelkėje, pasigrožėti Labanoro ežeru. Šalia tako išvysite esančius pilkapius.

Pažintinio tako ilgis: 2,7 km.

  1. Dzūkijos nacionalinio parko Zackagirio pažintinis takas

Takas vingiuoja vaizdingomis Marcinkonių apylinkėmis. Įspūdingos Grūdos upės kilpos, paslaptingas Aklaežeris, vėjo pustomas Klonių kalnas (Gaidzų kopa), Dziackagirio upelio pakrantėmis išsirikiavusios bebrų trobelės, sudomins ir gamtininką ir paprastą keliautoją. O kur dar Raudonosios knygos augalai ir paukščiai, kurie yra neatsiejama šio nuostabaus gamtos kampelio dalimi.

Pažintinio tako ilgis: 13,8 km., tačiau galite pasirinkti 7 km. arba 10,5 km. atkarpas

  1. Anykščių regioninio parko Medžių lajų takas

Medžių lajų takas yra unikalus Lietuvoje ir vienas iš nedaugelio tokio tipo takų Europoje. Medžių lajų takas tęsiasi 300 m ir tolygiai kyla iki 21 m aukščio virš žemės. Tako pabaigoje apžvalgos bokštas, kurio apžvalgos aikštelės aukštis – 34 m. Čia galima apžvelgti apdainuotąjį Anykščių šilelį, pasigrožėti Šventosios upės vingiais, tolumoje pamatyti aukščiausios Lietuvoje Šv. Mato bažnyčios bokštus.

Pažintinio tako ilgis: 300 m.

  1. Punios šilo pažintinis takas

Punios šilo pažintinis takas veda per vieną iš seniausių ir didžiausių miškų Lietuvoje. Ypatingai gražus metas Punio šile – pavasaris. Šiuo metų laiku jus pasitiks tikras spalvų festivalis ir paukščių simfoninis orkestras. Tarp šimtamečių Punios šilo ąžuolų žiedus kelia baltažiedės plukės, žibuoklės bei rūteniai.

Pažintinio tako ilgis: 8 km.

  1. Žuvinto biosferos rezervato pažintinis takas

Žuvinto biosferos rezervato pažintinis takas yra puiki vieta stebėti paukščius ir kitus laukinius gyvūnus. Pavasarį ir vasarą, einant lieptu, galima pamatyti įvairiausių vabzdžių, roplių ir varliagyvių. Girdisi begalė paukščių balsų. Lankytojai gali išgirsti kaip skamba ūsuotoji zylė, didysis baublys, remezos ir daugybė kitų nendrynuose gyvenančių paukščių balsų.

Pažintinio tako ilgis: 500 m.

  1. Rambyno regioninio parko Rambyno kalno pažintinis takas

Rambyno regioniniame parke nusidriekęs pažintinis gamtos takas paliks įspūdį smalsiems keliautojams. Nors pažintinis takas neilgas, tačiau įspūdžių kupinas pasirinkimas. Kelionę pradėję prie lankytojų centro pasieksite Bitėnus, garsėjančius baltųjų gandrų kolonijomis. 1,5 km ilgio take įrengta net 11 stotelių ir informaciniai stendai.

Pažintinio tako ilgis: 1,5 km.

  1. Mūšos tyrelio pažintinis takas

Išties įspūdingas, unikalus, žmogaus nepaliestas gamtos kampelis Žagarės regioniniame parke – Mūšos tyrelio pelkė. Mūšos tyrelio pažintinis takas yra ilgiausias žinomas pelkėse įrengtas lentų takas, įtrauktas į Lietuvos rekordų knygą. Jo ilgis 5775,87 m. Takas įrengtas išskirtinėje vertingoje gamtinėje teritorijoje – Mūšos tyrelio telmologiniame draustinyje. Šis išskirtinis Šiaurės Lietuvos gamtinis kompleksas susideda iš kelių tipų pelkių, durpynų ir šlapių miškų. Pelke teka Mūšos ir Juodupio upės, telkšo natūralus Miknaičių ežeras ir daug mažų ežerėlių.

Pažintinio tako ilgis: 5,8 km.

Savaitgalio išvykai pasirinkę pažintinius takus Lietuvoje tiktai nenusivilsite, pabūsite gryname ore, pailsėsite nuo miesto triukšmo ir mėgausitės gamtos ramybe. Šie dešimt takų yra tik maža dalis to, ką galite atrasti mūsų šalyje. Kiekvienas iš jų yra unikalus, todėl verta aplankyti juos visus. Nepamirškite pasirūpinti tinkama apranga, vandeniu ir, žinoma, geru nuotaikos užtaisu!