TOP-5 populiariausios plastinės operacijos 2020 metais

Tarptautinių publikacijų duomenimis 2020 metais palyginti su ankstesniais metais, atliktų plastinių operacijų skaičius sumažėjo. Taip nutiko dėl sienų ir skrydžių uždarymo, taip pat dėl ​​pandemijos pakeitusio gyvenimo būdo. Pateikiame TOP 5 populiariausias praeitų metų plastines operacijas:

 1. Krūtinės didinimas. Į populiariausių plastinių operacijų sąrašo viršūnę vėl pateko ne tik krūtų didinimas, bet ir kitos mamoplastikos rūšys. Krūtų pakėlimas, ginekomastija ir krūtų dydžio keitimas taip pat išlieka populiarūs tarp pacienčių. Pastebima, kad merginos vis dažniau pirmenybę teikia krūtų didinimui naudojant riebalus, o ne implantus, tačiau pastarieji vis dar pirmauja.
 2. Rinoplastika. 2020 m. antroje populiariausių plastinių operacijų sąrašo vietoje – rinoplastika. Rinoplastika – plastinės chirurgijos operacija, kurios metu yra operuojama paciento nosis estetiniais arba rekonstrukciniais tikslais. Operacija gali būti atlikta siekiant pakeisti, subjektyviai pagražinti, nosies formą. Rinoplastikos metu nosis gali būti padidinama arba sumažinama estetiniais tikslais.
 3. Akių vokų plastika. Blefaroplastika – populiariausia tarp vyresnių nei 40 metų pacientų procedūra. Ši procedūra laikoma minimaliai invazine ir dažnai atliekama taikant vietinę nejautrą be tolesnio hospitalizavimo. Dažnai ši procedūra derinama su veido pakėlimu, kad būtų galima atlikti kelias procedūras naudojant tą pačią anesteziją.Blefaroplastika skirstoma į:
 • Apatinių vokų blefaroplastika;
 • Viršutinių vokų blefaroplastika;
 • Apvalioji blefaroplastika.

Viršutiniųjų vokų pakėlimas ir perteklinės odos pašalinimas neturėtų būti vertinamas tik kaip estetinė procedūra. Dažnai oftalmologai reikalauja šios procedūros, nes viršutinių vokų ptozė sukelia regėjimo sutrikimą ar galvos skausmą.

 1. Veido patempimas. Veido patempimas skirtas raukšlių lyginimui arba odos pertekliaus panaikinimui viso veido srityje arba atskirose jo dalyse: nukarusią apatinę veido dalį pakelti ar kaktos raukšlėms išlyginti. Taip pat galima patempti veido odą į viršų, keisti antakių formą, padailinti susiraukšlėjusį kaklą, pašalinti nuo veido riebalų perteklių.
 2. Pilvo plastika. Pilvo patempimas labai dažnai derinamas su kitomis plastinėmis operacijomis, tokiomis kaip:
 • Mamoplastika;
 • Riebalų nusiurbimas;
 • Nosies plastika;
 • Veido patempimas;
 • Pakėlimas rankų / kojų odos;
 • Blefaroplastika.

Dažniausiai pilvo patempimo operaciją renkasi vyrai ir moterys po didelio svorio netekimo arba motinos, kurios nebeplanuoja nėštumo.