Jūrmala – unikalus Baltijos jūros kurortas

Jūrmala – vienintelis Latvijos kurortas gerai žinomas savo turtais – kintančiu klimatu, jūra, gaiviu oru, gydomaisiais dumblais ir mineraliniais vandenimis.

Miesto patrauklumas slypi jo beveik 26 km besitęsiančiame balto smėlio paplūdimyje ir plačiuose pušynuose, kuriuose yra šiuolaikinių poilsio ir kurortinių pramogų.

Kiekvienu sezonu ir kiekvienu metų laiku mieste siūloma daugybė pramogų kiekvienam miesto svečiui – meno parodos, vietiniai ir tarptautiniai koncertai bei kitokios pramogos.

Jūrmalos kurorto pradžia galima laikyti XIX amžių, kai 1812 metais Rusijos Prancūzijos karo metu sužeisti rusų armijos karininkai atvykdavo pailsėti vietinių žvejų nameliuose.

1870 metais daktaras Johan Christian Nordstrom pradėjo naudoti klimato terapiją, kaip gydymo kursą. Ligoniai bėgiojo pajūriu, gydėsi jūros vandeniu bei fiziniais pratimais gryname ore.

XIX a. pab. – XX a. pr. Jūrmalos kurortas suklestėjo. Prasidėjo kurorto infrastruktūros rengimas, kūrėsi įvairios gydyklos, kuriose gydymas buvo pagrįstas šiltu jūros vandeniu, vyravo medinė architektūra (išlikusi iki šių dienų).

Šaltinių vanduo, turintis gydomųjų savybių, buvo naudojamas medicinoje jau nuo 1796 metų.

Pirmoji gydykla buvo įkurta 1838 metais Kemeri rajone. Kemeri žemės buvo (ir vis dar yra) turtingos savo gydomųjų galių turinčiais, sieros prisotintais šaltiniais. Šiuos metus ir galima laikyti pirmosios Kemeri rajono SPA gydyklos atidarymu.

1950 metais buvo atidaryta mažiausiai 29 sanatorijos ir ir 36 poilsio namai. 1980 metais, Jūrmalos kurortas, Sovietų sąjungos kurortų reitingo lentelėje buvo trečias, nusileisdamas tik garsiesiems Sočio ir Jaltos kurortams. Jau tuo metu Jūrmalos kurortą aplankydavo ne mažiau kaip 300 000 turistų ir poilsiautojų per metus.

Jūrmala ir šiomis dienomis yra unikalus kurortas, kuris gydymui naudoja tris pagrindinius gydomuosius faktorius:  klimatą (jūra, pušynai, švarus oras), mineralinį vandenį ir purvą (durpės ir sapropelis).

Sanatorinis gydymas Jūrmalos kurorte rekomenduotinas sergant šiomis ligomis:
• Periferinės nervų sistemos;
• Judamojo atramos aparato;
• Virškinimo trakto;
• Šlapimo takų;
• Ginekologiniai ir urologiniai;
• Esant kai kuriems medžiagų apykaitos sutrikimams;
• Odos


ŽIŪRĖTI PASIŪLYMUS

JaunkemeriJantarnyj bereg