Gydomasis Tskaltubo vanduo

Tskaltubo kurortas yra vakarinėje Gruzijos dalyje. Kurortas yra apie 12 km nuo „antrosios“ Gruzijos sostinės Kutaisio ir apie 100 km iki Juodosios jūros. Iki Kutaisio skrenda tiesioginiai lėktuvai, todėl susisiekimas itin patogus.

Gydomasis kurortas garsėja unikaliu mineraliniu vandeniu neturinčiu analogų nei Azijoje nei Europoje. Tskaltubo kurortas buvo labai populiarus Sovietų Sąjungos laikotarpiu. Per metus atvykdavo apie 125 tūkst. lankytojų. Šiuo metu lankytojų srautas šiek tiek sumažėjęs, tačiau ir dabar nuostabus subtropinis klimatas, turtinga gamta ir nepaprastos sudėties terminio mineralinio vandens versmės traukte traukia turistus iš įvairių pasaulio šalių.

Tskaltubos mineralinio vandens sudėtis yra mokslininkų galvosūkis iki šių dienų. Mokslininkai nesupranta, kaip gamtoje galėjo susiformuoti tokios sudėties mineralinis vanduo. Mineralinis vanduo yra retos sudėties. Jame yra ištirpusios radono, azoto, argono, helio dujos. Yra katijonų (natrio, kalio, magnio, kalcio, geležies) bei anijonų (chloro, sulfatų, hidrokarbonatų). Tskaltubos vandens unikalumas tame, kad šių medžiagų kiekis yra mažesnis, negu nustatytos minimalios normos, kurios gali būti vandenyje.

Terminio vandens temperatūra beveik atitinka žmogaus temperatūrą (+33 – 35 ᵒC). Vanduo iš gręžinių tiesiai keliauja į sanatorijų vonias, todėl nepraranda savo savybių ir puikiai tinka gydyti įvairias ligas.

Sanatorinis gydymas Tskaltuboje rekomenduotinas sergant šiomis ligomis:

  • Judamojo atramos aparato (artritai, poliartritai, artrozės, osteochondrozė, stuburo išvarža, osteomelitas, po kaulų lūžių, sklerodermija ir t.t.);
  • Širdies ir kraujagyslių;
  • Periferinės nervų sistemos (radikulitas, neuritas, polineuropatija, neurologiniai susirgimai);
  • Ginekologiniais susirgimais (endometritas, kolpitai,  uždegiminiai procesai, nevaisingumas, klimakterinis sindromas);
  • Urologiniai susirgimai (cistitai, prostatitai, impotencija);
  • Odos (psoriazė, egzema, neurodermitai, seborėja, alerginiai susirgimai, po nudegimų).

Žiūrėti pasiūlymus >>